https://geoprojekt.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/blog-header-bg-min-1.png

Czytasz artykuł na geoprojekt.com.pl

Building the brands stronger and take you to
the next level of business!

Jak zaaranżować łazienkę, nawet tę o niewielkich rozmiarach?

Dodał admin
21

Łazienka to wnętrze, spełniające w domu wiele funkcji. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele czasu w niej spędzamy. Nie jest to bowiem miejsce, służące jedynie zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych. To tutaj bierzemy odprężający prysznic lub relaksującą kąpiel. Tutaj golimy się lub robimy makijaż na randkę. Urządzanie łazienki nie należy do najprostszych zadań. Jak zatem zaprojektować to wnętrze tak, by było zarówno praktyczne, jak i stylowe?

Projektowanie łazienek

Projekt każdej łazienki, poza samym wyglądem, pod uwagę powinien brać także jej użytkowość. Dlatego też aranżacja łazienki to zadanie, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Bezmyślne wstawienie do tego, niewielkiego zazwyczaj, wnętrza, wszystkich niezbędnych akcesoriów nie jest sztuką. Jest nią natomiast sprawienie, że wszystkie znajdujące się tu elementy będą harmonijnie ze sobą współpracowały. Projektowanie łazienek może być naprawdę fascynujące.

Nowoczesne i gustowne

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się spójnym stylem. Nie oznacza to jednak, że wnętrze ma być nudne. Nie bójmy się zderzać ze sobą kolorów i materiałów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Drewno doskonale łączy się z kafelkami, a kabina prysznicowa wcale nie musi być zbudowana na planie kwadratu. Poświęćmy trochę czasu na wybór oświetlenia, to ono nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Możemy zdecydować się na oczka halogenowe lub powracające do łask żyrandole. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do naszych wyborów, zwróćmy się o pomoc do projektanta wnętrz.

Aranżacja małych łazienek

Tym, co zazwyczaj sprawia największy problem, jest urządzanie małej łazienki. Jednak projektanci nawet na najmniejszych powierzchniach są w stanie wyczarować prawdziwe cuda. Cała sztuka polega na tym, aby wnętrze wydawało się większe, niż w rzeczywistości. Niewielka łazienka w bloku wcale nie oznacza zatem, że jesteśmy skazani na kabinę prysznicową. Bez problemu można w niej zaaranżować wannę. Wystarczy zadbać o to, aby większych rozmiarów nadały jej odpowiednio rozmieszczone lustra oraz specjalistyczne oświetlenie.

Comments are off for this post.

Wystarczy pomysł i z małej łazienki możemy zrobić bardzo użyteczne pomieszczenie!

Comments are closed